Česká verze Deutsch English
Certifikáty kvality
O společnosti LST a.s.
Kontakty
Dřevařská výroba - řezivo, štěpka
Výroba bukové spárovky
Obchod se dřevem
Lesnictví
Informace pro akcionáře

Buková spárovka

point.jpg   Specifikace
point.jpg   Technologie
point.jpg   Sušení
point.jpg   Kontakty
point.jpg   Ceník
point.jpg   Ceník (pdf)


LST a.s., Trhanov 48, 345 33
Tel.: +420 379 792 511
Fax : +420 379 794 364
E-mail: info@lst.cz

LST a.s. - mapa

Buková spárovka - specifikace

sparovka.jpgVýchozím polotovarem pro výrobu bukové spárovky jsou bukové hranoly vysušené v moderních sušárnách  Mühlbock  na vlhkost 8-10%  Jednotlivé hranoly jsou klínovým ozubem nastavovány na požadovanou délku.


Strojní vybavení výroby se skládá : čtyřstranné frézy – TOS Svitavy a.s., stroj pro délkové napojení – Grecon Dimter, šestihlavá čtyřstranná hoblovací fréza – Weinig, širokopásová bruska – Paul OTT, dva hydraulické lisy – na max. šířku plátu 900mm, délku 5000mm (lisovací tlak 70barů).

Desky jsou dodávány v jakostech:

Jakost A/B
A: přední plocha
Plocha barevně sladěná, odstínově klidná.
Nejsou povoleny: záběhy jádra, očka nad 3mm průměru, suky, známky zapaření, zamodrání,  výrazné skvrny dřeva, vady hoblování. Spárovka je  technicky dokonalá, bez otevřených hrotů ozubů a s řádně dotlačenými spoji v ploše desky, bez vad lepení, otevřených spár a podobně.

B : zadní plocha
Plocha barevně nesladěná, odstínově rozdílná ale technicky dokonalá.
Nejsou povoleny: záběhy jádra, suky, zamodrání, skvrny po stohování, prokladech a vady hoblování – bez otevřených ozubů a vad lepení. Omezeně povoleny malé barevné vady dřeva a menší opravy tmelem. Tato jakost je vyráběna ze 4stranně čistých hranolků.

Jakost B/B bez výskytu nepravého jádra

Tato jakost se vyrábí stejně jako kvalita A/B – ze 4stranně čistých hranolků. Povolen tmavší barevný odstnín materiálu, po vysušení omezeně barevné vady dřeva povoleny, zdravě zarostlá očka do průměru 3mm povolena. Není povolen podíl černého a hnědého jádra, černých záběhů a suků. Jinak v plném rozsahu stejné jako pro zadní stranu „B“ jakosti A/B.

Jakost B/C – jednostranný výskyt nepravého jadra

Přední plocha jako u kvalit „B“,zadní strana s neomezeným podílem jádra, povolená zarostlá očka do průměru 3mm, omezeně nepatrné skvrny dřeva povoleny. Bez černých záběhů jádra,technicky dokonalé. Tato kvalita se vyrábí z minimálně 1stranně čistých hranolků.

Jakost C/C – oboustranný výskyt nepraveho jádra

Přední plocha: barevně rozdílná, s podílem černého a hnědého jádra, zdravě zarostlá očka do 3mm průměru povolena, bez černých záběhů a větších suků. Zadní plocha: s neomezeným podílem černého a hnědého jádra, černých záběhů, zdravě zarostlá očka do 3mm průměru, bez suků. Technické provedení – bezchybné.

Jakost C/D

Tato kvalita je vyrobena z hranolků zamodralých a zašedlých. Na pohledových plochách je větší podíl černého jádra a součků. Technické provedení je  bezchybné. Reklamaci na tuto kvalitu připouštíme pouze při reklamaci ne výskyt vad technického rázu. Tuto kvalitu vyrábíme pouze v omezeném množství. I tato kvalita  splňuje mechanické hodnoty jako předcházející. 
 


Powered by web2007 & Internetovestranky.com