Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Buková spárovka

Buková spárovka

V naší dřevařské výrobě vznikají kvalitní bukové spárovky. Vyrábíme je z bukových hranolků, které lepíme do masivní dřevěné desky. Díky technologii výroby vznikají pevné a stabilní bukovky, jež jsou vhodné pro výrobu kvalitního nábytku, pro dřevěné obložení, schodiště, parapety nebo nosné konstrukce. Nově chystáme v roce 2021 i omezenou výrobu spárovky z jiných dřevin. Informujte se.

Výroba bukové spárovky

Pro výrobu spárovek používáme osvědčené postupy. V nabídce máme cinkovanou i průběžnou spárovku. Naše produkty splňují požadavky normy DIN EN 12775 na masivní desky. Spárovky povrchově upravujeme podle vašeho přání a oboustranně je brousíme (zrnitost brusných spárů je od 40 do 100).

Rozměry bukové spárovky

  • Šířka: do 1 250 mm
  • Délka: do 6 000 mm
  • Standardní tloušťka: 18, 20, 27, 30, 40 a 45 mm
  • Šířka lamely: od 36 do 50 mm

Kvalita a jakost bukové spárovky

Vybrat si u nás můžete hned z několika jakostí bukové spárovky.

Kvalita A/B

  • A: přední plochaPlocha barevně sladěná, odstínově klidná. Nejsou povoleny: záběhy jádra, očka nad 3 mm průměru, suky, známky zapaření, zamodrání, výrazné skvrny dřeva, vady hoblování. Spárovka je technicky dokonalá, bez otevřených hrotů ozubů a s řádně dotlačenými spoji v ploše desky, bez vad lepení, otevřených spár a podobně.
  • B: zadní plochaPlocha barevně nesladěná, odstínově rozdílná ale technicky dokonalá. Nejsou povoleny: záběhy jádra, suky, zamodrání, skvrny po stohování, prokladech a vady hoblování – bez otevřených ozubů a vad lepení. Omezeně povoleny malé barevné vady dřeva a menší opravy tmelem. Tato jakost je vyráběna ze čtyřstranně čistých hranolků.

Kvalita C/C

Oboustranný výskyt nepravého jádra.

  • Přední plocha: barevně rozdílná, s podílem černého a hnědého jádra, zdravě zarostlá očka do 3 mm průměru povolena, bez černých záběhů a větších suků.
  • Zadní plocha: s neomezeným podílem černého a hnědého jádra, černých záběhů, zdravě zarostlá očka do 3 mm průměru, bez suků. Technické provedení bezchybné.

Kvalita C/D

Tato kvalita je vyrobena z hranolků zamodralých a zašedlých.

  • Na pohledových plochách je větší podíl černého jádra a součků. Technické provedení je bezchybné. Reklamaci na tuto kvalitu připouštíme pouze při výskytu vad technického rázu. Tuto kvalitu vyrábíme pouze v omezeném množství. I tato kvalita splňuje mechanické hodnoty a z technického pohledu se jedná o plnohodnotný produkt. 

Vybrali jste si bukovou spárovku? Kontaktujte nás.

Kontaktní osoby

Nákup bukových hranolků, prodej bukové spárovky

Ing. Tomáš Valer


E-mail: valer@lst.cz

 

 

Prodej řeziva a biomasy na topení

Ing. Tomáš Valer


E-mail: valer@lst.cz

Nezávazně poptat bukovou spárovku
Info Buková spárovka