Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Současnost a historie

Současnost a historie

Vytěžené dřevoSpolečnost LST a.s. již více než dvě desetiletí podniká především v oboru lesnictví, kde patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější tuzemské firmy. Pro státní, soukromé vlastníky a obce vykonáváme pěstební a těžební lesnické činnosti.

Vykupujeme dřevní hmotu jak v hotových sortimentech, tak i jako vytěžené surové kmeny nebo i stojící porosty.

Stěžejní činností firmy je provádění lesnických činností pro Lesy České republiky, s.p. , tj. lesnické služby v pěstební a těžební činnosti a výkup dřeva.

LST v letech

Vozidlo LST a.s.Od roku 1999 je LST producentem velice kvalitní bukové spárovky ve Veselí nad Moravou v objemu cca 2,5 tis. m3 za rok.

V roce 2003 byl spuštěn provoz moderní pilařské výroby v Hostouni u Horšovského Týna, kde v současnosti zpracováváme cca 60 tis. m3 přesílené smrkové kulatiny ročně.

Od roku 2010 je LST zpracovatelem velkého množství druhotně vzniklé dřevní biomasy – potěžební zbytky, klest.

Produktem je energetická dřevní štěpka, kterou dodáváme do celé řady energetických a teplárenských firem. Podpůrnou činností je nákladní doprava dřeva, řeziva a dřevní štěpky.

Domovským regionem LST a.s. jsou jihozápadní Čechy, firma sídlí v Trhanově u Domažlic, nicméně zajišťujeme lesnické služby, výkup a prodej dřeva v rámci celé ČR. 

Podívejte se také na služby