Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

LST – Lesnický a dřevařský podnik

Jsme přední česká firma působící v oblasti lesnictví a zpracování dřeva. Poskytujeme komplexní služby v oblasti lesnictví, zpracování dřeva a logistiky.

Sídlíme v Trhanově na Domažlicku, máme sedm divizí a specializované pobočky. Prohlédněte si naši organizační strukturu.

Zaměstnáváme okolo 250 lidí. Ročně vytěžíme v závislosti na aktuální přírodní a tržní situaci kolem 500 tisíc kubíků dřeva a vyrobíme kolem 35 tisíc kubíků konstrukčních hranolů KVH a BSH.

Lesnictví

Poskytujeme komplexní činnost pokrývající veškeré potřeby lesa. Pěstujeme a vysazujeme stromy, ochraňujeme les a těžíme dřevo, které dále zpracováváme.

Dřevařství

Zajišťujeme základní pilařskou výrobu, produkujeme široký sortiment řeziva, konstrukční hranoly, vyrábíme bukové spárovky, pelety a další produkty. Náš dřevařský sortiment stále rozšiřujeme a inovujeme.

Historie společnosti LST

Dřevařská výroba a lesnictví mají v Trhanově dlouhou tradici. Naše firma vznikla v procesu privatizace po roce 1989 jako Lesní společnost Trhanov a.s., a to na základech bývalého závodu státního podniku.

Od té doby se rozvíjíme a rosteme. Investujeme do modernizace všech používaných procesů, do stávajících prostor a rozšiřujeme výrobní kapacity. Příkladem je náš areál v Hostouni, kde jsme v roce 2020 zahájili výrobu KVH/BSH na nejmodernějších strojích.

Naším dlouholetým obchodním partnerem v lesnictví je státní podnik Lesy ČR, spolupracujeme také s Vojenskými lesy a statky a staráme se o lesy vlastněné obcemi i soukromými majiteli. Dřevo a výrobky ze dřeva dodáváme předním tuzemským i zahraničním odběratelům, kteří od nás nakupují kulatinu i produkty dalších stupňů zpracování.

Cesta dřeva