Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Zpracování dřeva

Zpracování dřeva

Vytěžené nebo vykoupené dřevo zpracováváme v našich závodech a pilách na moderních technologiích. Manipulujeme a třídíme ho jako kulatinové výřezy nebo ho dále opracováváme na dřevařské výrobky pro stavebnictví, energetiku a další obory (například nábytkářství).

Výrobní kapacity

Výrobní kapacity naší lesnicko-dřevařské firmy jsou značné. Ročně vytěžíme a zpracujeme kolem 500 tisíc kubíků dřeva, a to v závislosti na aktuálních přírodních i tržních podmínkách. Naše pilařská kapacita čítá 60 tisíc kubíků pořezu ročně a od roku 2021, kdy otevřeme novou pilu v Březnici u Příbrami, naroste na 150 tisíc kubíků ročně.

Za rok v našich závodech vedle běžného stavebního a jiného řeziva vyrobíme kolem 35 tisíc kubíků konstrukčních hranolů KVH a BSH. Vyprodukujeme také přes 3 tisíce tun světlých prvotřídních pelet. Peletovou výrobu plánujeme rozšířit v roce 2021 na 10 tisíc tun. Pelety dodáváme jako volně ložené, pytlované nebo jako big-bagy.

Technologické vybavení

Při zpracování dřeva, ať už jde o výrobu kulatiny nebo dřevařských produktů, pracujeme s moderními technologiemi. Používáme například moderní harvestory a vyvážečky, základem našich pilařských provozů jsou technologie nejmodernějších pásových pil doplněné rozmítací, omítací a další technikou. Závody neustále modernizujeme a vybavujeme novými stroji, které nám pomáhají udržet zpracování dřeva na vysoké úrovni.

Dřevařské produkty

Při zpracování dřeva se v lese a na našich manipulačních skladech soustředíme na výrobu polotovarů a kulatiny ve formě výřezů. Polotovary i výřezy pak buď prodáváme nebo je dále zpracováváme v našich závodech. Konkrétně u nás můžete pořídit:

Výhody našeho zpracování dřeva

Jsme jedna z největších dřevařských a lesních společností na českém trhu. Vypovídá o tom i široký záběr našich služeb a produktů. Vybírat můžete ze širokého sortimentu certifikovaných dřevařských produktů, které jsou zárukou kvality. S našimi obchodními partnery budujeme dlouhodobé vztahy a zakládáme si na poctivé perspektivní spolupráci. Jsme zárukou ekologického, environmentálně přívětivého využití lesního fondu a intenzivně podporujeme využití dřeva jako obnovitelného přírodního surovinového zdroje. Ozvěte se nám.  

Kontaktní osoba

Jan Strenk
ředitel divize 6 - Zpracování dřeva

Zaslat poptávku